Žaidimai su Mader suktukais

Žaidimai su Mader suktukais

Žaidimai su Mader suktukais

Interneto platybėse pastebėjusi Mader suktukus, nei kiek neabejojau, kad vieną dieną jie apsigyvens ir Žaislų miške.

Nostalgiškas. Taip pirmiausia apie jį pagalvojau. Suktukus tikrai galime priskirti prie klasikos kategorijos, žaidimai su juo pažįstami jau ne vienai kartai.

Rankų darbo. Šie suktukai ir kiti Mader linijos žaislai yra kuriami Austrijoje, kalnų papėdėje. Šios dirbtuvės turi gana ilgą istoriją - įsikūrė 1991 metais. Visi žaislai kuriami rankomis - pjaunama, šlifuojama, šveičiama, dažoma. Ir tikrai, toks kruopštus ir tikslus darbas atsiperka - nuo šių Mader žaislų galite pajusti sklindančią savitą energiją.


Kodėl verta juos turėti?

Pirmiausia, mokoma atkaklumas. Įvaldyti sukutį reikia tam tikrų gebėjimų, o tai galima padaryti tik kartojimo būdu. Kadangi mano 4-metis gauna pakankamai laisvo žaidimo arba galimybės žaisti su laisvo tipo (open-ended) žaislais, jaučiu, kad kartais pritrūksta ir žaidimų su aiškesnėmis taisyklėmis. Todėl ir nusprendžiau, kad Mader puikiai papildys mūsų žaislų arsenalą.

Tai išskirtinė smulkiosios motorikos ir koordinacijos treniruotė. Daugelyje kitų veiklų, kuomet laviname pirštelius, pakanka sugriebti, tačiau čia reikalingi kompleksiniai įgūdžiai - pincetinis sugriebimas, pirštų judesių ir rankos koordinavimas. Iš pradžių, tikrai nemenkas iššūkis mažiesiems tyrinėtojams.

Pastangas vainikuoja rezultatas. Galutinis žaidimo tikslas yra besisukantis suktukas, būtent šio rezultato siekia vaikas. Todėl motyvacija stengtis ir vis bandyti yra natūrali, neperspaudžianti vaiko.

Na ir dar keli kiti privalumai, kuriuos gausite leisdami laiką su tokiais žaislais: naudojamas kaip atsipalaidavimo žaislas - besisukantis suktukas, jo spalvos, stebima judėjimo trajektorija užburia, sukoncentruoja dėmesį ir leidžia nurimti emocijoms. Žadina smalsumą - suktukai gali suktis pakankamai ilgą laiką ar besisukant apsiversti ir visa tai, yra veikiama fizikos dėsnių. Puikus realus pavyzdys ir įkvėpimas pasidomėti daugiau apie daiktų ar kitų objektų judėjimą.


Žaidimų idėjos su suktukais:

1.  Kas išsuks suktuką ilgiau?

Pasiruoškite chronometrą, lapą ir rašiklį. Sukite suktukus, rašykite rezultatus ir taip išsiaiškinkite, kas taps sukimo čempionu.|

2. Suktukų kovos.
Ar prisimenate beibleidus? Išsirinkite savo suktukus kovai ir paleiskite juos suktis. Laimės stipriau išsuktas, stabilesnis. Pergales ir pralaimėjimus pažymėkite, taip nuspręsite, kas laimėjo kovą.

3. Varžybos su pačiu savimi. Keiskite suktukų lygius į vis sudėtingesnius, lavinkite įgūdžius ir atkaklumą.


Kaip išsirinkti Mader suktukus?

Visi Mader suktukai turi priskirtą sunkumo kategoriją nuo 1 iki 6 (kur 1 - labai lengva, o 6 - labai sudėtinga).

Suktukai rekomenduojami nuo 3 metų, kai pirštukų raumenys jau šiek tiek įgudę.

Nėra jokių taisyklių, kaip reikėtų rinkti pirmuosius suktukus. Rekomenduojama mažesniems vaikams pradėti nuo žemesnių sudėtingumo lygių, o vyresni vaikai ir suaugę gali rinktis aukščiausio sudėtingumo suktukus.