Vėrimo veiklos

Vėrimo veiklos

Vėrimo veiklos

Vėrimo veiklas galime priskirti klasikai. Ir ne be reikalo - susikaupimas, pirštukų miklinimas tikrai pasitarnaus kasdienybėje, o tuo pačiu bus statomi pagrindai ir matematiniam mąstymui.

Trumpai apie tai, kuo naudingos vėrimo veiklos vaikams:

 • lavinama abipusė koordinacija. Tai gebėjimas vienu metu koordinuotai naudoti abi kūno puses. Prieš pradedant naudoti vieną dominuojančią ranką, turi būti gerai išlavinta abipusė koordinacija, pavyzdžiui, pagauti kamuolį abiem rankom, laikyti stiklinę abiem rankom. Moksliniai tyrimai teigia, kad yra ryšys tarp abipusės koordinacijos įgūdžių ir mokymosi pasiekimų. Kai ji lavinama, įsijungia smegenų sritys atsakingos už mąstymą ir dėmesio sutelkimą. 
 • lavinama smulkioji motorika, o konkrečiau - pincetinis sugriebimas. Kas tai? Tai galimybė laikyti daiktą nykščiu ir rodomoju pirštu (smiliumi). Šio sugriebimo lavinimas pritaikomas kasdienėse veiklose, suteikia galimybes būti savarankiškesniu - laikyti stalo įrankius, užsisegti užtrauktuką ir pan. Tai įgūdžiai, kurie bus reikalingi rašiklio laikymui -> mokymuisi rašyti. Pincetinio giebimo įgūdžiai pradeda formuotis maždaug 9 ar 10 gyvenimo mėnesį.
 • lavinama akių-rankų koordinacija. Vizualinis sekimas ir motorinių veiksmų planavimas pradedami lavinti jau kūdikystėje.
 • lavinamas erdvinis suvokimas yra gebėjimas numatyti savo ar kitų daiktų padėtį aplinkoje (“po”, “ant”, “už” ir pan.). Tai taip pat susiję su formų ir dydžių suvokimu. Ir dar vienas svarbus aspektas - kryptis ir judėjimas. Mokėjimas nuspėti judančio daikto kryptį, pavyzdžiui, riedančio kamuoliuko.
  Vėrimo veiklose erdvinio suvokimo įgūdžiai reikalingi norint tiksliai pataikyti į skylutę, reikalinga suvokti tai, ką mato akys, kai judinama virvelė.
 • pažintis su matematinių veiksmų pagrindais - skaičiuojame veriamus karoliukus, su vyresniais vaikais galima atlikinėti atimties ir sudėties veiksmus.

  Vėrimo veiklos pagal amžių:

  Įtikinau, kad vėrimo veiklos yra naudingos? Nežinote nuo ko pradėti? Pateiksliu vėrimo veiklų pavyzdžių skirtingo amžiaus vaikams.

  12 mėnesių
  Pradedame ne nuo vėrimo, bet nuo patataikymo į skylutes. Pirmiausia naudokite dėžutes, kurios skylutės bus didesnės.


  Nuotraukoje kavos dėžutė su pradurtomis skylutėmis + spalvoti pagaliukai. 
  Vėliau, kai įgūdis bus pralavintas, skylutes pasiaurinkite.
  Veiklos metu nenuleiskite akių nuo mažylio dėl smulkių detalių povojaus.

  18 mėnesių kūdikiai
  Pradedame verti. Jums prireiks kiaurapuodžio ir šinilo vielutės. Suverkite dalį vielučių į puodą. Kitą dalį palikite nesuvertų.


  2 metų
  Grapat ričių vėrimas. Kadangi ritės medinės, viduje yra nelygumų, todėl batų šniūreliai pralenda gana sunkiai. Arba šniūrelis turi būti plonesnis. Puiki pradžia su šinilo vielutėmis, nes jos yra kietos. Tuomet galite bandyti su plonesniais šniūreliais. 

  3 metų
  Wee Gallery vėrimo kortelės. Tip: Užrišu mazgelį pabaigoje, kad šniūreliai neišsivertų.

  Karoliukų vėrimo rinkiniai. Galutinis rezultatas (sukurtas papuošalas) motyvuoja mažylį pabaigti pradėtą darbą.

  Vėrimo užduotis reikalauja ypatingo susikaupimo, tikslumo, todėl tai nėra lengva užduotis. Prisiminkite dėmesio išlaikymo formulę: metai * 2-5min =  dėmesio išlaikymo trukmė. Pavyzdžiui, 3-mečiui normalus dėmesio sutelkimo laikas yra 6-15min.

  Kai per šiuos žingsnius pereinate ir įgūdžiai jau turi pagrindus, galima pereiti prie varstymo su adata ir siūlu. Kai tik pasieksime į šį lygį, aprašysime svarbiausius akcentus. :)
€0,78
€456,78
€123.456,78