Ką dovanoti naujagimiui? Lavinantys žaislai 0-6 mėnesių

Ką dovanoti naujagimiui? Lavinantys žaislai 0-6 mėnesių

Ką dovanoti naujagimiui? Lavinantys žaislai 0-6 mėnesių

Pirmaisiais mėnesiais žaidimas su mažyliu yra ramus (palyginus su tuo, kas dar laukia). Šis laikas yra labai svarbus ryšio užmezgimui ir stiprinimui. Dainuokite lopšines, glauskite.

Žaislai: jūs patys :), kortelės su piešiniais ar kitokie žaislai, kurie būtų (kontrastingų spalvų: juoda, balta, raudona). 

Žaidimai: leiskite mažyliams tiesiog stebėti tokias korteles/žaislus. Vėliau galite pradėti juos judinti ir stebėti, ar kūdikis seka žvilgsniu judantį daiktą. 

Laikykite abiejose rankose barškutį. Pabarškinkite vieną, sulaukite kol mažylio žvilgsnis bus nukreiptas į žaislą. Kelių sekundžių pauzė. Barškinkite antrąjį žaislą ir laukite, kol žvilgsnis bus į skambantį žaislą.

Maždaug nuo 3 mėnesių kūdikiai pradeda aktyviau domėtis aplinka ir daiktais. Iš pradžių, pradeda siekti ranka daiktą, kuris juos sudomina. Vėliau, jau geba tą daiktą sugriebti. Ir dar vėliau, gali žaislą ar kitą sugriebtą daiktą perimti iš vienos rankos į kitą. Tokiu būdu lavinama akių ir rankų koordinacija. 

Žaislai: jūs (jūsų nosis, pirštai, plaukai), ryškūs, lengvai paimami žaislai; žaislai, kurie skleidžia ne per aštrius garsus.

Įvaldę griebimo meną, mažieji pasaulio pažinimui prijungia dar vieną savo kūno dalį - BURNĄ! Maždaug nuo 4 mėnesio kūdikis pradeda dėtis įvairius daiktus, žaislus į burnytę. Tokiu būdu jam lengviau suprasti, kokios tekstūros yra daiktas, koks jo dydis, skonis. Toks daiktų ragavimas tęsiasi dar ilgus mėnesius. ! Būkite budrūs, nepalikite pavojingų daiktų lengvai pasiekiamų! 

Žaislai: kramtukai,medžiaginės knygelės, kiti saugūs įvairių tekstūrų ir formų žaislai ar daiktai.

Patarimas: didelį dėmesį skirkite saugumui - ar nėra mažų detalių, kurias vaikas gali praryti; periodiškai sterilizuokite, plaukite žaislus.

Paskutinė veikla ir, mano nuomone, viena svarbiausių - FIZINIS aktyvumas. Ir, žinoma, pratimų "Karalius", jo didenybė - gulėjimas ant pilvo. 

Kas tai? Tai kai kūdikis yra paguldomas ant pilvo per jo būdravimus. Labai svarbi veikla visapusiškam vystymuisi. !Nepalikite kūdikio miegoti ant pilvo! 

Kada pradėti? Kai tik grįžtate iš ligoninės.

Kaip dažnai? Pradėti nuo 2-5 minučių kelis kartus per dieną.

Kiek laiko? 3 mėnesių kūdikis turėtų per dieną praleisti bent 1 valandą. Skirkite laiko gulėjimui ant pilvo iki tol, kol kūdikis pradeda šliaužioti.

Kodėl svarbu? Lavinami raumenys (ypač kaklo, pečių), rega, prevencija nuo plokščios galvos sindromo (plagiocefalija). Stipresni raumenys labai reikalingi kūdikių apsivertimui, sėdėjimui, šliaužiojimui ir vaikščiojimui. 

“Mano vaikas labai nemėgsta būti ant pilvo” 

Patarimai: darykite palaipsniui, neskubėkite ilginti laiko. Trumpos, bet dažnesnės serijos yra išeitis. Padėkite prieš vaiką žaislų ar kitų įdomių daiktų (kurie jau buvo šiek tiek aptarti anksčiau). Galite pabandyti pastatyti veidrodį, tegul kūdikis susipažįsta su naujuoju savo draugu :) Ir… PATYS atsigulkite prieš vaiką, kalbėkitės, dainuokite, žaiskite su žaislais/daiktais. Galite įtraukti trumpą pagulėjimą ant pilvo į savo dienos rutiną - pakeitus sauskelnes, leiskite mažyliui pagulėti ant pilvo, tuomet atverskite ant nugaros ir trumpa “treniruotė” baigta.

Prie fizinių pratimų galima būtų plėsti temą apie mankštas, užsiėmimus vandenyje, masažus… Daug alternatyvų, bet išvardintos tos, kurios nereikalauja jokių papildomų pasiruošimų. O nauda neišmatuojama. 

 

€0,78
€456,78
€123.456,78